Cildinizi Rahatlatacak ve Evde Yapabileceğiniz Aloe Vera içerikli Ev Maskeleri - Colors of Life
Cildinizi Rahatlatacak ve Evde Yapabileceğiniz Aloe Vera içerikli Ev Maskeleri - Colors of Life

aloe veralı maskeler, aloe vera sivilce maskesi, aloe vera kullananlar, aloe vera maskesi suna dumankaya

Aloe Vera bitkisi, yapraklarını kestiğinizde içinden çıkan jel ile cildinizde mucizeler yaratan bitkimiz ! Aloe Vera bitkisi sukulent ailesindendir ve kalın, dişli yaprakları vardır. Kan akışı ve sindirimi arttırır ve harika bir detoks bitkisidir. Yapraklarının içerisinde temiz jel, özellikle yanıklar için, güneş yanıkları için, tahriş olmuş ciltler için kullanılır. Antibakteriyel özelliğinden dolayı bazı insanlar sivilce tedavisi için de kullanır.

Bu tatlış çiçeğimiz evimizin bir köşesinde veya bahçemizde bizden habersiz büyüyüverir. Biz de hemen aloe verayı kullanıp yapımı kolay bir yüz maskesine dönüştürüp sivilcelerimizi veyahut cilt kızarıklıklarımızı iyileştirmek için kullanabiliriz.

Aloe Vera yüzyıllarca medikal ve sakinleştirici özellikleriyle bilindi. Eski Mısırlıların bu bitkiye ‘ölümsüzlük bitkisi’ demelerine şaşırmamalı. Günümüz kozmetik dünyasında Aloe Vera’lı ürün yapmak artık daha da kolay.

Aloe Veranın bütün yararlarından faydalanmak yada sadece biraz para biriktirmek için, Aloe Vera ve buzdolabınızdaki birkaç ürünle hızlıca bir yüz maskesi yapabilirsiniz.

Aloe Vera, Bal ve Tarçınlı Yüz Maskesi

Aloe Veranın antibakteriyel özelliği akneye ve sivilceye neden olan bakterilerin azalmasında ve kontrol altına alır. Araştırmalara göre bal ve tarçın, aloe vera gibi antibakteriyel özelliğe sahip ve akneler üzerinde aynı etkiyi oluşturuyor.

Evde bu üçlünün karışımından yaptığınız maske, aknesiz sakin bir cilt elde etmenizi sağlayabilir.

Nasıl Yapılır

Aloe Vera yapraklarının içinden biraz jel çıkarın. 2 tatlı kaşığı saf bal ile 1 tatlı kaşığı aloe verayı karıştırın. Bu ikisini karıştırdıktan sonra, karışıma 1/4 tatlı kaşığı toz tarçın ekleyin ve karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 5-10 dakika bekleyin. Sonrasında maskeyi temizleyin.

Aloe Vera, Şeker ve Hindistan Cevizi Yağı ile Scrub

Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 1 yemek kaşığı şekeri karıştırın. Sonrasında karışımı 1/4 kaşık aloe vera ile karıştırıp bir süre buzdolabında bekletin. Karışım ile yüzünüzü göz çevrenize gelmeyecek şekilde hafifçe ovun.

Aloe Vera ve Limon Suyu maskesi

1/4 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı aloe verayı karıştırın. Aloe vera ile limon suyu karışımını 8de 1 oranında ayarlarsanız cildiniz tahriş olmaz.

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *