Ense ve Ayak Bileği Dövmeleri ! Ense ve Ayak Bileği Dövmeleri için Sevebileceğiniz 10'ar Alternatif - Colors of Life
Ense ve Ayak Bileği Dövmeleri ! Ense ve Ayak Bileği Dövmeleri için Sevebileceğiniz 10'ar Alternatif - Colors of Life

ayak bilekte dövme, ayak bilek dövmesi, foot tattoo, enseye dövme, dövme modelleri, enseye dövme kanat

Dövme yaptırmak hemen hemen hepimizin aklından geçmiştir, bazılarımız bu düşünceye engel olmazken bazılarımız, mesela ben, hala yaptırıp yaptırmamak konusunda çekinceleri var.

İnsanların vücutlarında birer sanat eseri taşımak istemesini çok iyi anlıyorum ve bence de dövmeler insanı oldukça çekici gösteriyor. Araştırmalara göre dövme yaptıranların yüzde 31’i de benimle aynı fikirde ve dövmeleri ile kendilerini daha çekici hissediyorlarmış, yüzde 29’u ise dövmelerini göstermenin bir başkaldırı olduğunu düşünüyorlarmış.

Dövme yaptıran arkadaşlarımdan çokca duyduğum şey ise dövmelerinin özgüvenlerini arttırdığı, ve dövme sahibi olanların çoğu kesinlikle daha çok dövme yaptırıyorlar.

Dövmelerinden pişman olanların çoğu ise genellikle vücutlarında ‘başkalarının ismini taşımak’ zorunda kalmış olmaları (Buraya bir şarkı giriyoruz ‘Sevme kızım yanarsın diye söylerdi annem…’)

Benim vücudumda bir dövme yok fakat yaptırmak istesem ya kıyafetimle kapatabileceğim bir yerde olmasını yada sürekli göremeyeceğim bi yere yaptırmayı tercih ederdim. Dolayısıyla bu iki dengenin arasını bulmak isteyenlerin tercihi genellikle ayak bilekleri veyahut enseye yapılan minimal dövmeler oluyor.

Yine araştırmalara göre, kadınların vücutlarında dövme yaptırmayı en çok tercih ettikleri bölge yüzde 20 ile ayak bilekleriymiş, erkeklerin ise yüzde 34 ile omuzları.

Evet, bugün sizlere en beğendiğimiz 10 ayak bileği dövmesini sıralıyoruz ! Umarım hoşunuza gider…

Ayak Bileği Dövmeleri

Ense Dövmeleri

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *