Nedir bu Vegan Beauty ? Bilmeniz Gereken 5 Vegan Güzellik Markası - Colors of Life
Nedir bu Vegan Beauty ? Bilmeniz Gereken 5 Vegan Güzellik Markası - Colors of Life

Clean beauty konusu yükselişe geçti, yakın zamanda daha da fazla duymaya başlayacağımız bu temiz güzellik hakkında ben de bir şeyler yazmak istedim.

Ekoloji ve hayvan dostu ürünler önceleri sadece belirli bir topluluğa hitap ediyorken, artık tüm kullanıcıların ürünlerinde dikkat ettikleri bir konuma ulaştı.

Etrafınızdaki vegan bireylerin sayısı geçen yıllara göre kim bilir ne kadar artmıştır, belki siz de onlardan birisiniz veya onlardan biri olmak istiyorsunuz.

Olaya güzellik endüstrisi açısından baktığımızda, üreticiler artık Z jenerasyonunun ve millennialların artan vegan ve cruelty-free seçenek isteklerini göz ardı edemediler ve bu alandaki üretimi arttırdılar.

Yeni nesil içerik listesini kolaylıkla anlayabilecekleri, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ve çevreye zararı olmayan ürünleri tercih ediyorlar.

Bence bu tüm dünya adına güzel bir gelişme, açıkçası ben de eğer ortada aynı sonucu verecek daha temiz bir seçenek varsa, temiz olanı seçerim.

Clean beaty den bahsedip de vegan ve cruelty-free urunler arasındaki farktan bahsetmeden olmaz elbette. Vegan ürünleri içerisinde hayvansal içerik bulunmuyor (mesela süt, bal) tabiri caizse ürün vegan oluyor, yani ürün içerisinde sıfır hayvansal içerik bulunuyor. Cruelty-free (gaddarlık olmayan) ürünler ise hayvanlar üzerinde test edilmiyor, ürün testleri sırasında hayvanlara zalimlik uygulanmıyor.

Bu konu ile ilgiliyseniz, sizlere Türkiye’de satın alabileceğiniz, bütçenizi yormayacak bir marka listesi hazırlamaya çalıştım..Umarım beğenirsiniz.

EYUP SABRI TUNCER

Ne varsa yine eskilerde var 🙂

Yves Rocher

Yves Rocher ürünlerinin % 100 vejetaryen ve % 88 vegan olduğunu belirtiyor. Marka temeli bunun üzerine kurulmuş ve fiyatları da gayet makul bence denenebilir.

Live Clean

Live clean ürünleri Watsonslarda mevcut.

View this post on Instagram

Plant Power FTW! 📸: @k_w_y_n_beauty

A post shared by Live Clean (@livecleanusa) on

Super Drug

Super Drug ürünleri Watsonslarda mevcut.

Wet n Wild Beauty

Gratislerde bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Vegan Türkiye blog sayfasına bakabilirsiniz.

cruelty free brands / cruelty free makeup / peta cruelty free / cruelty free brands / leaping bunny / cruelty free certification / cruelty free ne demek

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *