Stil Nedir ? Stil Nasıl Oluşturulur Serisi 1. Bölüm : Sıfatlarını Bul - Colors of Life
Stil Nedir ? Stil Nasıl Oluşturulur Serisi 1. Bölüm : Sıfatlarını Bul - Colors of Life

Bir insanı ilk gördüğünüz sizi en çok etkileyen nedir ? Elleri, gözleri, bakışı, duruşu… Farkında olmasak bile bilimse olarak vurulduğumuz şey, ilk 15 saniyede aldığımız enerji ve görünüşdür, ta ki konuşmaya başlayıncaya kadar.

Peki stil nedir ? Stil insanın içindeki enerjiyi, üzerine giydiği kıyafetlerle güçlendirmesidir veya zayıf gördüğü özelliklerini kıyafetleri vasıtasıyla saklayabilmesidir. Stil insanın hissettiği gibi görünmesine yardımcı olur. Peki stil ne değildir ? Modaya uygun giyinmek stil sahibi olmak değildir. Kıyafetleri giydiğinizde hangi özelliğiniz öne çıkıyor ve siz bunu mu istiyormusunuz sorusunun cevabıdır.

Örneğin bir insan naif özelliklere yada görünüme sahipse, ve insanların bu yönünden faydalanmaya başladığını hissediyorsa, bu durumdan zarar gördüğünü hissediyorsa, bu durumu değiştirmek isteyebilir. Ve işte bu noktada stil devreye girer ! BOM ! Üzerine giydiği kıyafetlerde yaptığı bir kaç değişiklikle, içindeki gücü ortaya çıkarıp, özgüvenini arttırabilir.

Bu noktada ilk yapmamız gereken şey sıfatlarımızı belirlemek, bunun için de aşşağıdaki üç soruya cevap vermemiz gerekiyor:

Nasıl görünüyorum ? örn: rahat,arkadaş canlısı,çabasız

Çevremdeki insanlar beni nasıl görüyorlar ? örn: rahat,arkadaş canlısı,çabasız

Nasıl görünmek istiyorum ? örn: mesafeli, havalı,dikkat çeken

Bu üç soruya vereceğiniz cevap temel olarak gelecek bölümlerde stilinizi belirlemekte bize yardımcı olacak.

Şimdi siz de bir kağıt kalem alın, sorulara cevap verin ve sıfatlarınızı bulun. Herşeyden önemlisi, umarım bu soruların cevapları içinizdeki enerjiyi bulmanıza ve stilinizi oluşturmaya başlamanıza yardımcı olur.

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *