Temizce Oje Sürmenin Yolu ! - Colors of Life
Temizce Oje Sürmenin Yolu ! - Colors of Life

Bir insanın ellerine bakarak pek çok sonuç çıkarabilirsiniz. Evet, tıpkı kıyafetler gibi, tırnaklarımız da stilimizin bir parçası ve isteğimiz kesinlikle iyi gözüken tırnaklar.

Tırnaklarınız ojeli yada ojesiz olsun, önemli olan temiz ve prüzsün görünmesi. Ve eğer ki siz ojeli tırnakları seçiyorsanız, her zaman yakınlarınızda iyi bir kuaför veya tırnak salonu bulamayabilirsiniz. Veyahut biraz olsun tasarruf için ojenizi kendiniz sürmek isteyebilirsiniz.

Kuaförlerde yaşanmış tonlarla kötü maceradan sonra, kendi tırnaklarıma kendi ojemi sürme yollarının peşine düştüm. Bu konudaki denemelerimden sonra yine de sakarlıkdan oje süremeyen ben, geçen hafta kendi kendime oje sürmeyi başarabildim. (Bravo bana, alkışlar bana…)

  • Tırnağınızda eski ojeniz varsa temizleyin, tırnak kenarlarına bulaşan ojelerinizi de tamamını temizlemeyi unutmayın.
  • Ellerinizi 1-2 dakika ılık suda bekletin.
  • Tırnaklarınızı törpüleyin. Eğer normalde manikür yapıyorsanız, şimdi yapabilirsiniz. Eğer yapmıyorsanız, ben manikür yaptırmış biri olarak önermiyorum. Manikür yerine tırnak etlerinizi törpünün arkası ile geri itebilirsiniz.
  • Tırnaklarınıza, tırnak koruyucu yada şeffaf oje sürün. (Base Coat ) Bu adımın nedeni tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeyi sonradan çıkarttığınızda tırnak kenarlarına bulaşmasını engellemek.
  • Eğer benim gibi ojenizi sürerken sakarsanız, tırnak kenarındaki etlerinize sıvı lateks, tırnak eti koruyucusu olarak da geçiyor, sürün. Aşşağıya örnek bir foto bırakıyorum. ( liquid latex, yada liquid peel guard.) Bu koruyucunun özelliği hemen kuruması ve tek parçada soyulması.
This image has an empty alt attribute; its file name is 37d83189cf51ffe786cf6a64aa35b13f.jpg
  • Ojenizi 3 hareket ile sürün. Önce tırnağın en ortasına oje fırçası ile dokunun, ve aşşağı, tırnak etinize doğru dikkatlice indirin, hafif bir boşluk bırakın, sonra da fırçayı yukarı doğru çekin. Tırnağınızın ortasına ojeyi sürdükten sonra, sağda boş kalan kısmı tamamlamak için fırçayı ojenin bulunduğu orta en alt noktaya koyup, sağdan kaydırıp yukarı doğru çekin. Aynı şeyi solda boş kalan kısım için tekrarlayın. Eğer gerekliyse ikinci katı da sürün.
This image has an empty alt attribute; its file name is b8cbe3a61a141f99ce6cb9cf6879ec5c.jpg
  • Bütün tırnaklarınızı bitirdikten sonra, kurumaya bırakın.
  • Tırnaklarınız kuruduktan sonra tırnak eti koruyucularını, tırnak etlerinizden temizleyin.
  • Ojelerinizin üzerine oje koruyucusu sürün.
  • Ve en sonundan, tırnaklarınız tamamen kuruduğunda, tırnak etlerinize, yağ sürün.

Evet itiraf etmek gerekirse biraz uzun sürüyor fakat sonuçlarına değiyor.

Umarım hoşunuza gitmiştir…

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *